Slikanica za prvošolce

V sredo, 18. 9. 2024, je naše prvošolce čakalo posebno presenečenje. V njihovi učilnici jih je obiskala knjižničarka in se z njimi pogovarjala o branju. Izvedeli so, kako pomembno je branje, da je potrebno vaditi in trenirati in jih spodbudila, da bodo zmogli. Poslušali so zabavno zgodbico Nataše Konc Lorenzutti.

Potem pa je sledilo presenečenje. Učenci so ugibali, kaj je skrito v škatli na mizi. Lahko bi bila igračka, čokolada ali celo mala mucka. Ampak bilo je še nekaj bolj vrednega – prava knjiga in to za vsakega prvošolca. Slikanico Protideževna juha Majde Koren z ilustracijami Ane Maraž podarja Društvo Bralna značka s sponzorji in tako uradno začenjamo sezono branja.

Naj bo v tem šolskem letu vsak dan čas za dobro knjigo, saj so dobre knjige zlate knjige, kar je trdil že France Bevk. In na dan njegovega rojstva in smrti – 17. septembra – obeležujemo dan zlatih knjig ter uradno pričenjamo z bralno značko.