Nacionalna izmenjava knjižnih kazalk

Naša šola se je v tem šolskem letu udeležila projekta nacionalne izmenjave knjižnih kazalk, ki jo organizira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije. Projekt je namenjen povezovanju šol, šolskih knjižnic in učencev ter spodbujanju branja.

V oktobru je bilo znano ime partnerske šole za izmenjavo kazalk, in sicer je to bila OŠ Ketteja in Murna iz Ljubljane. V projektu so sodelovali učenci cele šole: nekateri v okviru interesne dejavnosti Mladi knjižničar, drugi pri ustvarjanju v oddelkih podaljšanega bivanja, starejši učenci pa v varstvu vozačev.

Nastalo je precej unikatnih izdelkov – knjižnih kazalk, ki smo jih pred novoletnimi prazniki po pošti poslali naši partnerski šoli. Tudi od njih smo prejeli paket kazalk, ki smo jih slovesno razdelili v jedilnici in se z njimi fotografirali.

Hvala vsem za sodelovanje in želim si, da bi vas te kazalke spodbujale za branje!