Obisk pisatelja Toneta Partljiča

V sredo, 30. 11. 2022, nas je obiskal pisatelj Tone Partljič. Zelo nas je presenetil s svojim humorjem. Pripovedoval nam je zgodbice iz svojega otroštva. Pisatelja je s petjem pesmice Čokolada presenetil otroški pevski zbor ter z zabavnim skečem naše Vaške klepetulje.

Pisatelj je na oder je poklical nekaj učencev, ki so pod njegovim vodstvom zaigrali prizore iz pravljic, nato pa še nekaj učiteljev in učencev, ki so odigrali povzetek tragedije Romeo in Julija. Pisatelj nam je zaupal, da vsako leto obišče grob Kettejevega očeta v Dolnji Košani. Zelo doživeto nam je recitiral Kettejevo pesem Na otčevem grobu.

Ravnateljica mu je podarila šolsko glasilo in knjigo naše bivše učiteljice Ščivon. Za konec nam je učenka Zala na kitaro zaigrala pesem “Adios Laura”. Bili smo zelo veseli njegovega obiska.

Agata, 7. razred

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost