Ex tempore »Snežnik 2022«

V petek, 7. oktobra 2022, se je pet naših učenk in učencev, udeležilo Ex tempora Snežnik 2022, ki je potekalo v Knežaku, in je namenjen vsakoletnemu ustvarjalnemu srečanju mladih likovnikov zadnje triade osnovnih šol iz občin Pivka, Ilirska Bistrica in Postojna. Ob prihodu nas je čakal prijazen sprejem s krajšim kulturnim programom na OŠ Toneta Tomšiča Knežak, kjer so nam povedali, da njihova šola praznuje 50-letnico nastanka.

Zatem smo šli na sprehod po Knežaku in iskali zanimive motive za ustvarjanje. Vsak si je izbral svoj pogled na ulico, pokrajino ali detajl, hiše ali portale, in začel z ustvarjanjem, ki je trajalo dve uri, potem pa smo se zopet zbrali v šoli, in v tamkajšnji avli, ki je tudi telovadnica, postavili razstavo nastalih del. Ravnateljica šole in predstavnika organizatorjev JSKD Ilirska Bistrica in Planinsko društvo Snežnik Ilirska Bistrica, sta pohvalila nastala dela in vsem udeležencem razdelila priznanja za sodelovanje. Po kosilu smo zadovoljni odšli domov. Bil je lep sončen in navdihujoč dan.

Urška Tušar