Prvošolci so odprli sezono branja

V ponedeljek, 19. 9. 2022, so prvošolci prvič kot šolarji prestopili prag šolske knjižnice in vstopili v svet branja in znanja. Pozdravila jih je knjižničarka Katja Čekada, ki jim je predstavila pravila, ki veljajo v šolski knjižnici. Nato so poslušali pravljico Muca Joli v mačji šoli.

Učenci so dobili zloženko z osnovnimi informacijami o šolski knjižnici ter čisto pravo knjižnično izkaznico. Izposodili so si tudi prvo knjigo za bralno značko.

Na koncu pa jih je čakalo še presenečenje. Vsak prvošolec je v dar prejel knjigo Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, ki jo je napisala Ida Mlakar Črnič.

Tako smo na ta ponedeljek zakorakali v novo bralno leto. Naj bo v njem vsak dan čas za dobro knjigo, saj so dobre knjige zlate knjige, kar je trdil že France Bevk. In na dan njegovega rojstva in smrti – 17. septembra – obeležujemo dan zlatih knjig ter uradno pričenjamo z bralno značko.