Zabavno razgibani dnevi

Prejšnji teden so učenci 1., 3. in 5. razreda imeli različne dneve dejavnosti. V okviru tehniškega dne so opazovali vplive na različna gibanja predmetov. V skupini so naredili različne spirale, vetropirje, leteče zmaje, letala, vetrokaze, ladjici, vetrnico in različne mlinčke na veter in vodo. Vse izdelane predmete so zunaj preizkusili in opazovali, kako  delujejo. Učenci so v šolo prinesli tudi zanimive igrače, katere so opazovali, na kakšen način se premikajo.

V tednu sta bila organizirana dva športna dneva. V športno zabavnih igrah so se preizkušali učenci prvega in tretjega razreda, v orientaciji in kolesarskem poligonu pa še učenci petega razreda.

V okviru naravoslovnega dne so bili učenci prvega in tretjega razreda dejavni na zeliščnem in šolskem vrtu, kjer so pobirali zelišča, sejali in posadili različne vrtnine.  V razredu pa so naredili zeliščne namaze, naredili svoj vrtni lonček ter ježka.

Učenci so bili veseli in aktivni pri vseh dejavnostih.