Sprememba odloka: PCT, samotestiranje

Spoštovani starši,

obveščam vas, da je v  Uradnem listu Republike Slovenije št. 22/22 z dne,  19. 2. 2022, objavljen Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Odlok bo začel veljati v ponedeljek, 21. 2. 2022.

Za področje vzgoje in izobraževanja so poglavitne naslednje novosti:

•  na področju vzgoje in izobraževanja se opušča ugotavljanje izpolnjevanja pogoja preboleli, cepljeni in testirani (PCT);
  •  ukinja se samotestiranje v šolah, tako za zaposlene kot tudi za učence in dijake.

V veljavi še vedno ostajajo nekateri ukrepi, ki so potrebni za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, in se z njimi zagotavlja varno učno okolje.

Ti ukrepi so:

• higienski (umivanje rok, razkuževanje prostorov, zračenje prostorov) in se izvajajo enako kot do sedaj,
  • vzdrževanje varnostne razdalje med osebami, še posebno, če se ne uporabljajo zaščitne maske,
  • uporaba zaščitne maske praviloma pri vseh oblikah izvajanja pouka in drugih dejavnosti znotraj šolskega prostora (izjeme so določene v 12. členu odloka) in tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje vsaj 1,5 metra.

Glede na padec okužb pričakujemo  še dodatno rahljanje preventivnih ukrepov, česar se vsi veselimo.

Lepo vas pozdravljam,

Neva Brce, ravnateljica