Zagotavljanje toplega obroka za učence, ki se izobražujejo na daljavo

Občina Pivka, skupaj z osnovno šolo Košana in Osnovno šolo Pivka, objavlja poziv učencem osnovnih šol, ki se izobražujejo na daljavo, da se prijavijo na brezplačni topli obrok.

Do brezplačnega toplega obroka so upravičeni učenci, pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ne presega 382,82 € – 3. dohodkovni razred otroškega dodatka. Merilo za upravičenost je podalo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.

Učenci in dijaki se na topli obrok prijavijo preko šole, ki jo obiskujejo.

Učenci in dijaki oziroma njihovi starši topli obrok prevzamejo na šoli, ki hrano pripravlja.

Izjemoma bo organizirana dostava do določnih točk za učence iz oddaljenih vasi, kjer v družini ni na razpolago odrasle osebe, ki bi obrok prevzela.

Rok za prijavo na obrok v času od 10.11.2020 do 13.11.2020 je ponedeljek 9.11.2020 do 8.00.

Ob prijavi sporočite ime in priimek, razred, oddelek in katera oseba bo prevzela obrok. S prijavo učenci njihovi starši privolijo, da občina in šole tako zbrane podatke uporabijo za organizacijo priprave in prevzema toplega obroka.

vir slike