Pešbus spet “vozi”

Po lanski uspešni izvedbi, je tudi v tem šolskem letu začel “voziti” Pešbus. Vozi od danes, 17. 9. 2020 pa do drugega petka. Če bo vreme dopuščalo, bomo s to prakso morda še nadaljevali.

V pobudi Pešbus otroci uživajo v sprehodu s svojimi sošolci in v spremstvu odrasle osebe, starši pa niso več obremenjeni z jutranjim razvažanjem. Pešbus se lahko izvaja v obliki poskusnih obdobij ali stalno. V nekaterih državah jo organizirano izvajajo samo v prvih tednih na začetku šolskega leta, da se otroci navadijo na pot in jo spoznajo.

Mi imamo dve progi: Rumeno in Zeleno; prva prihaja iz smeri Neverk, druga pa iz Gornje Košane. Kot so povedali učenci, pa tudi spremljevalci, je bil jutranji sprehod prijeten in uspešen. Vsi so se dobro imeli, se učili obnašanja v prometu ter varne hoje v šolo.

Hvala učencem, staršem in spremljevalcem!