Filmska noč na šoli

V petek, 28. in soboto, 29. februarja 2020, smo se na naši šoli družili učenci naše šole in šole Rudija Mahniča-Brkinca Pregarje, ki obiskujejo izbirni predmet filmska vzgoja. Program sta vodili učiteljici Urška Tušar in Manica Baša, ki izvajata ta predmet. Oba dneva sta bila zapolnjena s filmskimi vsebinami, ki smo jih spoznavali na različne načine. V petek popoldan smo začeli s filmskim lovom na zaklad Košana film hunt, kjer so se tri ekipe pomerile v poznavanju filmov, iskanju primernih motivov, fotografiranju in snemanju prizorov. Rezultati so bili izvirni in zabavni posnetki, ki smo si jih ogledali kasneje in sladko nagradili zmagovalno ekipo. Pred večerjo smo si ogledali filmčke, ki so jih pri predmetu filmska vzgoja ustvarili učenci naše in gostujoče šole. Za večerjo smo si privoščili pico, potem pa dva filma, mladinski Los Bandos in z oskarji nagrajeni 1917. Ogled je trajal pozno v noč, a je bilo kljub temu težko zaspati. Vendar smo se zbudili že zgodaj zjutraj in v mrzlem jutru odšli na sprehod proti Gornji Košani, potem pa na zajtrk. Za jutranje razgibavanje možganov so se učenci pomerili v filmskem kvizu, kjer so pokazali dobro poznavanje filmske teorije, zgodovine in filmov. Dopoldan je minil v ustvarjanju stop motion animacij na temo slovenskih rekov in pregovorov. Nastali so izvirni in raznoliki filmčki, ki so poskrbeli za filmski zaključek, ko smo si jih ogledali in jih nagradili z aplavzom. Zadovoljni in utrujeni smo šli domov, polni doživetij in idej o tem, kako bomo v prihodnosti še organizirali podobno srečanje.

Urška Tušar