Komemoracija v Dolnji Košani

Beseda komemoracija v sebi nosi besedo memorija – to je spomin. V petek, 25. 10. 2019, smo se zbrali v Dolnji Košani pri spomeniku padlim borcem druge svetovne vojne, da se spomnimo nanje in se poklonimo njihovemu junaštvu. Zbrali smo se v spomin vseh, ki so padli v drugi svetovni vojni in v spomin vseh, ki so kdaj koli dali življenje za našo domovino, da lahko mi – mlajše generacije – še naprej govorimo in ohranjamo slovenski jezik.

Učenci gledališkega kluba Osnovne šole Košana smo pripravili kulturni program. Šolski pevski zbor je zapel staro partizansko pesem, ki je delovala zelo ganljivo. Petošolec Ian Avsec je na violino tudi zaigral partizansko pesem.

Podpredsednik občinskega odbora ZZB Evgen Primožič pa je v svojem govoru osvetlil tedanji zgodovinski čas in zbrane povabil k enominutnemu molku, s katerim smo se poklonili padlim.

Slovesnost smo zaključili s položitvijo sveč in cvetja ter z željo, da se vojna na slovenskih tleh nikoli več ne ponovi.

 

 

(Skupno 159 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli