Dobili smo naziv Kulturna šola

V petek, 20. septembra 2019, smo ravnateljica Neva Brce, učiteljica Urška Tušar in dve učenki odšli v Mokronog na zaključni dogodek projekta Kulturna šola. Potekal je od jutra do popoldneva, v tem času so se dogajale različne dejavnosti, ki so nam jih pripravili prijazni gostitelji. Učenci so se udeležili likovne, literarne, gledališke, kuharske in glasbene delavnice, učitelji smo se seznanili z nastajanjem slikanic za otroke, ravnatelji pa so si ogledali šolski okoliš z novo podružnično šolo z veliko telovadnico, ter prekrasno posestvo Prule.

Po okusnem kosilu v šoli smo  odšli v tamkajšnji kulturni dom na zaključno prireditev, kjer smo poleg uradnega dela uživali v odličnih in ustvarjalnih nastopih otrok in mladih. Na prireditvi so naši šoli podelili naziv Kulturna šola, ki ga bomo »nosili« do leta 2024, pa ne samo to. Po zaslugi naše učiteljice Marije Mršnik, ki že skoraj trideset let »vzgaja« narečno zgovorne vaške klepetulje  ter popestri kulturne prireditve na šoli in lokalnem okolju, smo prejeli tudi posebno priznanje za doprinos k ohranjanju kulturne dediščine. Zelo zadovoljni in polni lepih vtisov, ki so izhajali tako iz narave kot kulture, ki smo ju bili deležni, smo prišli domov.

Članke v Dolenjskem listu: POVEZAVA

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli