Ekskurzija v italijansko zamejstvo

V ponedeljek, 27. 5. 2019,  je bila za učence od 6. do 9. razreda  organizirana šolska ekskurzija. Pot nas je vodila najprej do Socerba, kjer smo si ogledali Slovensko primorje in Tržaški zaliv.  Nato smo prestopili italijansko mejo in se popeljali skozi  Trst do gradu Miramare. Učence je pritegnila notranjost gradu, ki je opremljena v pretežno baročnem slogu.

Pot nas je nato vodila po nekdanjem slovenskem ozemlju do izvira reke Timav – naše reke Reke in na ogled Nabrežine.

Krajši postanek smo naredili tudi Sredipolja oziroma v Redipugliji, kjer smo si ogledali kostnico – spominski muzej in spomenik, ki ga je država Italija zgradila kot pomnik svojim vojakom, padlim  v 1. svetovni vojni.

Ob povratku smo se ustavili še v Novi Gorici in nato našo ekskurzijo zaključili v Dolnji Košani.

 

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli