Popoldanski izlet v Ljubljano

V torek, 16. aprila 2019, je skupina učencev predmetne stopnje, ki obiskujejo izbirne predmete likovno snovanje in raziskovanje domačega kraja, ter nadarjeni učenci, šla v Ljubljano na popoldanski izlet. Izlet je bil namenjen obogatitvi pouka pri teh predmetih in spoznavanju njihovih vsebin izven šolskih prostorov. Najprej smo vsi skupaj obiskali Muzej iluzij, kjer smo se zabavali ob doživljanju optičnih iluzij, ki jih je v muzeju polno in ki so nam dodobra zmedli naše čute. Poigrali smo se z miselnimi igrami in uživali ob gledanju slik, obrnjenih prostorov, sobi neskončnih zrcal in lovili ravnotežje na mostu tunela z vrtečimi stenami.

Zatem smo se razdelili v dve skupini, od katerih je ena odšla na spoznavanje centra Ljubljane, se sprehodila po njegovih glavnih ulicah in se peljala z ladjico po Ljubljanici in tako videla mesto z drugačne perspektive. Druga skupina je skozi Tivoli in po Jakopičevem drevoredu vstopila v Mednarodni grafični likovni center, kjer so pod vodstvom tamkajšnje sodelavke izdelali fanzin – fun magazin. Vsak je na svoj ustvarjalen izrazni način izdelal eno njegovo stran, nato smo jih razmnožili in sestavili v enkratni skupni časopis. Ker je bil dan čudovito sončen in topel, smo si ob zaključku privoščili še malo prostega časa v strogem centru Ljubljane, preden smo se odpravili nazaj proti domu.

Urška Tušar

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli