Kresala so se matematična znanja

V soboto, 13. aprila 2019, so se na OŠ Košana zbrali mladi matematiki na državnem tekmovanju iz znanja matematike za Vegova priznanja. Tekmovalo je 76 učencev od 5. do 9. razreda, prišli pa so iz 17-ih šol notranjsko-kraške regije. Na državno tekmovanje se uvrstijo najboljši učenci iz posamezne kategorije, šolskega tekmovanja.

Ob prihodu sta tekmovalce nagovorili najprej »vaška klepetulja«, katera je tekmovalce pozdravila v košanskem narečju, nato pa še ravnateljica ga. Neva Brce, ki je šolo tudi predstavila.

Nato pa so se učenci porazdelili v 6 učilnic in se spopadli z ne lahkimi matematičnimi nalogami. Učenci 5. in 6. razreda so naloge reševali 90 minut, starejši učenci pa 120 minut. Po končanem izzivu jih je čakalo zasluženo okrepčilo.

Vsem udeležencem tekmovanja čestitamo za uvrstitev na državno tekmovanje. Prav tako čestitamo tudi vem dobitnikom srebrnih ali pa celo zlatih priznanj.

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli