Kviz projekta Naša mala knjižnica

Naša šola se je s tem šolskim letom vključila v projekt Naša mala knjižnica. Program poteka že deseto leto in spodbuja branje, navaja na branje z razumevanjem in ob prebranih slikanicah različnih novejših evropskih avtorjev motivira za spoznavanje skupne evropske dediščine. Ob prebranih knjigah skupaj rešujemo Ustvarjalnik – zvezek, ki ga je prejel vsak učenec. Vključili smo se v dejavnost Izmenjava knjižnega junaka, kjer smo si s prvošolci mariborske osnovne šole izmenjali zajčka – knjižnega junaka.

V sredo, 17. 4. 2019, pa je na obisk prišla Nika iz založbe KUD Sodobnost, ki vodi projekt in nam je pripravila kviz o prebranih knjigah. Od začetka šolskega leta namreč spoznavamo šest zanimivih slikanic, rišemo, izpolnjujemo Ustvarjalnik in se o knjigah pogovarjamo. Učenci od 1. do 3. razreda, pa tudi nekaj četrtošolcev, smo razdelili v pet mešanih tekmovalnih skupin. Skupine so se poimenovale in z odgovarjanjem na zastavljena vprašanja o knjigah, se je kviz začel. Vprašanja so bila zahtevna, učenci pa so veliko znali. Vse do zadnjega vprašanja je bilo napeto. Skupaj smo prešteli točke in dobili zmagovalce: ekipa Mačke Tačke. V dar so dobili knjigo Zgodba o Babarju, ki so jo podarili šolski knjižnici, oni pa bodo v zameno dobili nekaj sladkega.

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli